השפעות

צ'אק קלוסטרמן (מומחה אמריקאי לתרבות פופולארית)
על ההשפעה העצומה של הארי פוטר:


"מדהים בעיני שהאופנה התרבותית המשותפת המאוחדת לבני נוער מודרניים היא יצירות ספרות של חמש מאות עמודים העוסקות בקוסם. כולנו כחברה לא מעריכים עד כמה זה חריג.

כיום, אין שום גיטריסט רוק או כוכבת קולנוע שהם פופולאריים כמו ג'יי.קיי. רולינג. במשך הזמן, הספרים האלו (ויהיו אשר יהיו הרעיונות שמצויים בהם) יהפכו לייצוג של האתוס המשותף של התרבות הפופולארית העתידית שלנו. הארי פוטר יהיה הדבר הטריוויאלי היחיד שרוב התרבות שלנו תחלוק יחד.  
(...) 
הילדים חובבי הספרות שקוראים הארי פוטר אולי לא הולכים לשלוט בעולם, אבל כמעט בטוח שהם ישלטו בתקשורת ההמונים. בתוך 15 שנה, הם יפרסמו ספרים ויביימו סרטים ויכתבו מערכונים לקומדיות מצבים לא מצחיקות שללא ספק יורדו ישירות לתוך המוחות שלנו. וכמו כל הדורות של האמנים, הם יביאו לשם את הנוסטלגיה שלהם. הם ישתמשו בידע המשותף שלהם ובחוויות כבסיס לשיח.

(...)
אני לא יכול אפילו להתיימר לחזות את ההשפעה החברתית ש- 325 מיליון ספרים [היום כבר 450 מיליון] בסופו של דבר יחוללו. ככל שהשנים חולפות, ההשפעה של אותם סיפורי נער-קוסם תהיה כל כך עצומה שהיא תהפוך בלתי נראית. תוך שני עשורים, אני לא אהיה מנוכר או מבולבל בשל אזכורים להארי פוטר שסובבים אותי . לעיתים קרובות מאד, אני לא אהיה מודע שהפניות כלשהן בכלל נעשו. לא אדע מה אני מפסיד. אני פשוט ארגיש משועמם, ולא אדע מדוע."


תרגום מתוך: Klosterman , Chuck. "Death by Harry Potter" . Esquire. 23/10/2007.
http://www.esquire.com/features/chuck-klostermans-america/klosterman1107באוקטובר 2007, לאחר פרסום הספר השביעי של הארי פוטר ענתה רולינג על שאלה של קורא וטענה שעבורה היתה ברורה תמיד נטייתו המינית של דמבלדור כהומוסקסואל. הידיעה שגיבור ספרותי בספר פנטזיה העדיף גברים כבני זוג יצרה שערוריה ועיסוק תקשורתי חדשותי נרחב גם ב- CNN ,BBC ורשתות גדולות בעולם וכמובן גם בעיתונות בישראל.הידיעות הופיעו לא כרכילות במדור ספרי הפנטזיה אלא כחדשות בעמודים הראשיים.